«WorldSkills Kazakhstan» Ұлттық чемпионатының аймақтық іріктеу байқауы өтті

230

0

«WorldSkills  Kazakhstan»  Ұлттық  чемпионатының аймақтық іріктеу байқауы өтті
«WorldSkills  Kazakhstan»  Ұлттық  чемпионатының аймақтық іріктеу байқауы өттіҚызылорда облысының білім басқармасы аймақтағы техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының студенттері арасында  «WorldSkills  Kazakhstan» чемпионатына аймақтық іріктеу байқауын өткізді. 
Байқауда студенттер «Дәнекерлеу (пісіру) технологиясы», «Сантехника және жылыту», «Кірпіш қалау», «Аспазшы ісі», «Киімдер  дизайны  және модельдеу», «Ақпараттық жүйелерді басқару», «Слесарь – ісі»,  «Электромонтаждау», «Жүк автокөліктеріне техникалық қызмет жасау»,  «Шаштараз өнері» мамандығы бойынша,  «Веб-дизайн» мамандықтары бойынша  кәсіптік байқауда сынға түсті.   
Жалпы «WorldSkills  Kazakhstan»  Ұлттық  чемпионаты 2014 жылдың 10 шілдесінен бастап «WorldSkills  International»  халықаралық  қозғалысының қатысушысы болып бекітілген болатын, бұған әлемнің  76-дан астам мемлекеті қатысып келеді. 
«WorldSkills  International» халықаралық  қозғалысының негізгі мақсаты – жұмысшы мамандығының құзіреттілігін көтеру, техникалық, оның ішінде жұмысшы кәсіптеріне жастардың қызығушылығын арттыру болып табылады.
Осыған орай, «WorldSkills Kazakstan» ұлттық чемпионатына аймақтық іріктеу өткізу – халықаралық тәжірибені пайдалану және 18-22 жастағы жастар арасынан кәсіп үздіктерін анықтау болып отыр.
Біздің өңірімізде аталған байқау үшінші рет өткізіліп отыр.  
Биылғы жылы 11 кәсіби мамандық бойынша аймақтық іріктеу байқауына  жоғары оқу орындарының, жас мамандар мен техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарынан 75 білім алушы  қатысты.
Байқауға қатысушылардың жұмысына сарапшылық жасауға әлеуметтік серіктестік мекемелерден, кәсіпорындардан  сарапшылар іріктеліп алынды. Жеңімпаздар республикалық кезеңге жолдама алды.
 Жеңімпаздар тізімі

Оқу орны

Аты-жөні

Орны

«Вебдезайн»

Абылайхан колледжі

Сағынған Еркебұлан

І-орын

Қорқыт ата университетінің студенті

Әлім Жаңабек Қуанышұлы

ІІ-орын

Қазақ гуманитарлық заң және техникалық колледжі

Ткачев Алексей

ІІІ-орын

«Аспазшы»

Қызылорда индустриалды техникалық колледжі

 

Босатхан Гүлзат Жарасханқызы

І-орын

Жалагаш индустриалды-аграрлық колледж түлегі

 

Байсақал Бекжан Әділбекұлы

ІІ-орын.

Сырдария аграрлы-техникалық колледжі

Әбілдаева Айдана

 

ІІІ-орын.

«Киімдер дизаины және модельдеу»

Қызылорда индустриалды техникалық колледжі

Тұрғанбай Ақгүл Қайратқызы

І-орын

 

Қармақшы аграрлы-техникалық колледжі


Құрмашқызы  Ақгүлім

ІІ-орын

 

Арал  индустриалды
техникалық колледжі

Тұралиева Гүлмарал

ІІІ-орын.

 

«Ақпараттық жүйелерді басқару»

Қазақ гуманитарлық заң және техникалық колледжі

Базарбай Аян Ғаниұлы

І-орын

 

И. Әбдікәрімов атындағы аграрлы-техникалық колледжі

Аманов Руслан Қаржаубайұлы

2 орын

Болашақ университетінің колледжі

Есенәлі Алмас

3 орын

«Дәнекерлеу (пісіру) технологиясы»

Қазалы аграрлы-техникалық колледж

Жұмабай Рамазан

Серікұлы

І-орын

Қармақшы аграрлы-техникалық колледжі

Ниязбергенов Қадыржан Ерланұлы

 

ІІ-орын

– Қазалы көлік-техникалық колледжі бітіруші түлегі
жұмыс орны ЖШС «Намыс- құрлыс

Алпысбаев Дастан Сексенбайұлы

ІІІ-орын

«Сантехника және жылыту»

Қызылорда инженерлік техникалық колледжі

Муса Бақытжан

Саматұлы

І-орын

 

Қызылорда құрылыс және бизнес колледжі

Жолдыбай 
Айбол  Бақытжанұлы

ІІ-орын

Қызылорда құрылыс және бизнес колледжі

Нұрлан 
Жанболат  Нұрланұлы

ІІІ-орын

«Слесарь ісі»

Қармақшы аграрлық-техникалық колледжі

Бергашов Нұрсұлтан

І-орын

 

Қазақ гуманитарлық заң және техникалық колледжі

Тапай Арун

2 орын

Қызылорда құрылыс және бизнес колледжі

Арғынбек Ерасыл

3 орын

«Кірпіш қалаушы»

Қазалы агро-техникалық колледжі

Оразымбет Жадырасын Серикбайұлы

І-орын

Қызылорда құрылыс және бизнес колледжі

Қанат Аян Арыстанұлы

ІІ-орын

Арал көпсалалы колледжі

Елубаев Айұзақ Талантұлы

ІІІ-орын

«Шаштараз өнері»

Болашақ университеті колледжі

Төлеген Қаракөз Төлегенқызы

І-орын

Болашақ университеті колледжі

Бабамжар Бағдат Ханафия Серікқызы

ІІ-орын

«Қызмет» колледжі .

Әлиев Біржан

ІІІ-орын

«Электромонтаждау»

Қорқыт ата атындағы Қызылорда мемлекеттік                                    университеті

Ондашев Нұрбол

Ахметұлы

І-орын

Шиелі индустриалды-аграрлық

колледжі

Бақытғалиев Нұрдәулет Бақытғалиұлы

ІІ орын

Қызылорда инженерлік техникалық

колледжі

Қанатбаев Нұртуған Тоқтамұратұлы

ІІІ орын

«Автокөліктерге техникалық қызмет көрсету»

И.Әбдікәрімов атындағы Қызылорда аграрлық                                                                 
техникалық жоғары колледжі

Бақтияров Қуаныш

Ардақұлы

І-орын

Қазалы
аграрлы-техникалық колледж

Муртаза Розымұрат Сұлтанқұлұлы

ІІ орын

Қазақ гуманитарлық заң және техникалық

колледжі

Оспан Нұрлыбай

ІІІ орын

 
«WorldSkills  Kazakhstan»  Ұлттық  чемпионатының аймақтық іріктеу байқауы өтті
«WorldSkills  Kazakhstan»  Ұлттық  чемпионатының аймақтық іріктеу байқауы өтті
«WorldSkills  Kazakhstan»  Ұлттық  чемпионатының аймақтық іріктеу байқауы өтті
«WorldSkills  Kazakhstan»  Ұлттық  чемпионатының аймақтық іріктеу байқауы өтті
 
 
Пікірлер жоқ. Бірінші болыңыз!

Пікір жазыңыз