Қызылордада шахматтан Қазақстан чемпионаты аяқталды

43

0

Қызылордада шахматтан Қазақстан чемпионаты аяқталды20-31 наурыз аралығында Қызылорда қаласында жасөспірімдер арасында шахматтан Қазақстан Республикасының чемпионаты аяқталды. Ақыл-ой аламанына Астана, Алматы қалалары мен облыс орталықтарынан 400-ге жуық 8 жастан18 жасқа дейінгі ұл-қыздар қатысты. Жарыс швейцар жүйесі бойынша 9 турдан шахматтың классика, рапид және блиц түрінен өтті. Бұл туралы облыстық дене шынықтыру және спорт басқармасының баспасөз қызметінен хабарлады.

Жарыс бағдарламасы бойынша классикадан бірінші орынды иеленген спортшылар қазан айында жасөспірімдер арасында Грекияда болатын әлем чемпионаттарына, екінші, үшінші орындарды иеленгендер қараша айында Оңтүстік Кореяда өтетін Азия чемпионатына жолдама алды.

Ел чемпионатының қорытындысы бойынша (классика) жасөспірім қыздар арасында жалпыкомандалық есепте Оңтүстік Қазақстан облысы көш бастаса, екінші орынды Қызылорда облысы, үшінші орынды Астана қаласының командалары иеленді.

Ал ұлдар арасында Астана қаласының командасы топ жарды. Күміс жүлдені Қызылорда облысы, қола жүлдені Павлодар облысының спортшылары алды. Жарыстың марапаттау салтанатында облыс әкімінің орынбасары Рауан Кенжеханұлы Қазақстан чемпионатының жеңімпаздары мен жүлдегерлерін марапаттап, жеңістерімен құттықтады.

Жарыстың қорытындысы бойынша жеңімпаз және жүлдегер атанған спортшылар:

Классика бойынша:

8 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Аяулым Қалдарова (ОҚО)
2-орын Лилия Асанхан (ОҚО)
3-орын Дінасыл Ғалымжанқызы (Қызылорда облысы)

8 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Әмірәлі Бияхмет (Астана қ.)
2-орын Алдияр Аңсат (Астана қ.)
3-орын Мұхтар Айнақұл (ОҚО)

10 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Меруерт Камалиденова (Астана қ.)
2-орын Амина Қайырбекова (Астана қ.)
3-орын Мөлдір Базаралықызы(Ақмола облысы)

10 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Сұлтан Аманжол (Қызылорда облысы)
2-орын Диас Әлімбетов (Астана қ.)
3-орын Сәтбек Ахмединов (Астана қ.)

12 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Назерке Нұрғали (Қызылорда облысы)
2-орын Зейнеп Сұлтанбек (ОҚО)
3-орын Самал Әбдуәли (Қызылорда облысы)

12 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Арыстан Исанжулов (ШҚО)
2-орын Әмір Сатыбалды (Астана қ.)
3-орын Мейіржан Бермағанбетов (Қызылорда облысы)

14 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Әсел Серікбай (Қызылорда облысы)
2-орын Назерке Шекербек (Жамбыл облысы)
3-орын Эльмира Қадырова (Алматы қ.)

14 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Қазбек Үмбетов (Астана қ.)
2-орын Рамазан Жалмаханов (Алматы қ.)
3-орын Айбек Кәтенов (Астана қ.)

16 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Салтанат Мұратова (ОҚО)
2-орын Кристина Ким (ОҚО)
3-орын Арнаш Бауыржан (Алматы қ.)

16 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Денис Махнев (Павлодар облысы)
2-орын Жандос Ағманов (Астана қ.)
3-орын Дастан Тұрар (Жамбыл облысы)

18 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Диана Асаубаева (Қостанай облысы)
2-орын Әнел Мұратова (ОҚО)
3-орын Еркежан Әділбекова (Павлодар облысы)

18 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Жанат Сайын (БҚО)
2-орын Шыңғыс Серікбай (Жамбыл облысы)
3-орын Арыстанбек Уразаев (Ақтөбе облысы)

Рапид бойынша:

8 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Аяулым Қалдарова (ОҚО)
2-орын Дамира Маджанова (Астана қ.)
3-орын Лилия Асанхан (ОҚО)

8 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Диас Бекбосын (Алматы қ.)
2-орын Әмірәлі Бияхмет (Астана қ.)
3-орын Жақсылық Ақылбек (ШҚО)

10 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Меруерт Камалиденова (Астана қ.)
2-орын Әмина Қайырбекова (Астана қ.)
3-орын Дариға Уталиева (Ақтөбе облысы)

10 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Елімжан Қали (Астана қ.)
2-орын Сұлтан Аманжол (Қызылорда облысы)
3-орын Нурел Оразаев (Астана қ.)

12 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Назерке Нұрғали (Қызылорда облысы)
2-орын Самал Әбдуәли (Қызылорда облысы)
3-орын Әсел Лесбекова (Астана қ.)

12 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Қазыбек Нөгербек (Астана қ.)
2-орын Әбілмансұр Әбділхайыр (ОҚО)
3-орын Арыстан Исанжулов (ШҚО)

14 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Әсел Серікбай (Қызылорда облысы)
2-орын Гүлзия Демеуова (Ақтөбе облысы)
3-орын Алтынай Жақанова (Ақмола облысы)

14 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Рамазан Жалмаханов (Алматы қ.)
2-орын Аңсар Жанзақов (Астана қ.)
3-орын Айбек Кәтенов (Астана қ.)

16 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Салтанат Мұратова (ОҚО)
2-орын Алиса Қозыбаева (Қостанай облысы)
3-орын Сабина Жүнісова (Алматы қ.)

16 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Дастан Тұрар (Жамбыл облысы)
2-орын Жандос Ағманов (Астана қ.)
3-орын Болатбек Мыңбаев (Ақтөбе облысы)

18 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Регина Даянова (Қарағанды облысы)
2-орын Диана Асаубаева (Қостанай облысы)
3-орын Әнел Мұратова (ОҚО)

18 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Жанат Сайын (БҚО)
2-орын Әлихан Ерғалиев (ШҚО)
3-орын Шыңғыс Серікбай (Жамбыл облысы)

Блиц бойынша:

8 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Аяулым Калдарова (ОҚО)
2-орын Дамира Маджанова (Астана қ.)
3-орын Елдана Қалиахмет (Алматы қ.)

8 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Исахан Бекберген (Жамбыл облысы)
2-орын Жақсылық Ақылбек (ШҚО)
3-орын Әмірәлі Бияхмет (Астана қ.)

10 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Лаура Әбділдаева (БҚО)
2-орын Айя Жүнісова (Алматы қ.)
3-орын Мөлдір Базаралықызы (Ақмола облысы)

10 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Сәтбек Ахмединов (Астана қ.)
2-орын Диас Әлімбетов (Астана қ.)
3-орын Елімжан Қали (Астана қ.)

12 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Камила Уәлихан (Алматы қ.)
2-орын Аружан Шаукен (ОҚО)
3-орын Әсел Лесбекова (Астана қ.)

12 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Әмір Сатыбалды (Астана қ.)
2-орын Нұрәділ Жамбыл (Атырау облысы)
3-орын Александр Савин (БҚО)

14 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Әсел Серікбай (Қызылорда облысы)
2-орын Назерке Шекербек (Жамбыл облысы)
3-орын Гүлзия Демеуова (Ақтөбе облысы)

14 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Руслан Салимов (Қостанай облысы)
2-орын Рамазан Жалмаханов (Алматы қ.)
3-орын Айбек Кәтенов (Астана қ.)

16 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Салтанат Мұратова (ОҚО)
2-орын Алиса Қозыбаева (Қостанай облысы)
3-орын Меруерт Камалиденова (Астана қ.)

16 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Денис Махнев (Павлодар облысы)
2-орын Жандос Ағманов (Астана қ.)
3-орын Болатбек Мыңбаев (Ақтөбе облысы)

18 жасқа дейінгі қыздар арасында:

1-орын Диана Асаубаева (Қостанай облысы)
2-орын Әнел Мұратова (ОҚО)
3-орын Еркежан Әділбекова (Павлодар облысы)

18 жасқа дейінгі ұлдар арасында:

1-орын Жанат Сайын (БҚО)
2-орын Әлихан Ерғалиев (БҚО)
3-орын Арыстанбек Оразаев (Ақтөбе облысы)

Пікірлер жоқ. Бірінші болыңыз!

Пікір жазыңыз